CKD Mühendislik

ÜRÜNLERİMİZ

Tıbbi Güç Sistemleri

• IGTP serisi İzole Güç sistemleri, Personelin ve hastanın elektrik enerjisinden etkilenmesi önler.
• İzolasyon hatası nedeniyle oluşabilecek güç kesintilerinin önüne geçer.
• Elektrik sistemindeki hata akımı kritik olmayan seviyelere düşürülür.
• Tıbbi alanlar için güç beslemesinin sürekliliği sağlanır.
• Elektriksel hata izlenmesi garanti altına alınır.
• IGTP serisi tıbbi Güç sistemleri ile kaçak akımların neden olduğu yangın riski ortadan kaldırılır.
• Yüksek maliyetli tıbbi cihazların elektrik arızalarına karşı korunması sağlanır.
• Ek kaçak akımlar toplanarak kritik değerlere ulaşması engellenir.
• Operasyona ara verilmesi engellenir.

İzole Güç Sistemleri tıbbi alanlarda grup 2 odalarında kullanılmakta olup, izole güç panoları ile izolasyon transformatörü, izolasyon izleme cihazı, alarm gösterge panelleri gibi yardımcı cihazlar ve test kombinasyonlarından oluşmaktadır. İzole Güç sistemleri ile izolasyon hatası oluştuğu zaman, koruma ekipmanlarının açma yapıp sistemi enerji kesintisine uğratmaması, tıbbi elektriksel ekipmanların işlevlerine devam etmesi, hata akımlarının kritik olmayan değerlere düşürülmesi ve elektriksel bir sorun yaşanmaması sağlanır. İzole güç sistemlerinde, izolasyon seviyesi sürekli izlenir ve hatayı 50 kΩ dan az olmamak kaydıyla ayarlanabilen seviyede algılayarak alarm sinyaline dönüştürür. Söz konusu alarm, iki ayrı alarm panelinden izlenerek ameliyathanelerde kontrol panelleri üzerinden, diğer odalarda hemşire ya da teknik personelin kolaylıkla duyup kontrol ve müdahale edebileceği bir bölümde yer almaktadır. Uzaktan izleme amacıyla kullanılan alarm panelleri ise nöbetçi personel odası ya da teknik servis odasında yer almaktadır.
İzole Güç sistemleri ile izolasyon seviyesinin dışında transformatör sıcaklığı ve yük akım bilgisi sürekli izlenerek, nominal değerlerin dışına çıkıldığında derhal belirlenmesi ve alarm verilmesi sağlanır. Güç beslemesinde kesinti olmaz. Sistemde oluşabilecek ikinci bir izolasyon hatasının önüne geçilerek sistem sürekliliği sağlanır. Hata tespit sistemli, transfer üniteli izole güç panoları, grup 2 odalarında her hangi bir izolasyon arızasının linye bazlı hızlı tespitini sağlayan ekipmanlardan oluşturulmuş en kapsamlı izole güç panolarıdır.
Izolasyon hata değerlendirici, izolasyon hata test cihazı ve toroidal akım trafoları ile donatılmış izole güç sistemleri, izolasyon trafosunun, izolasyon izleme cihazının ve yük akım trafosunun hızlı haberleşme ve tetkik kapasiteleri sayesinde, hatanın nereden kaynaklandığının bilgisini çok kısa sürede belirleyip, müdahalenin en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.
Süreç, izolasyon izleme cihazının bir hata saptaması akabinde test akım üretecinin oluşturduğu akım sinyali ve ölçü akım trafolarının test akımlarını bir cevap sinyali oluşturmak kaydıyla değerlendirilmesi sonucunda hatanın saptanması ve bunun uzaktan izleme cihazlarına aktarılmasıyla tamamlanmaktadır.

İzole Güç Sistemleri - Teknik Özellikler ve Tablo

• Tip : IGTHP 0710 / 1P-XX
• Standart : TS IEC 60364-7-710 : 2004
• şartname : T.C. Sağlık Bakanlığı, TOKi,
• Bayındırlık şartnameleri
• Çıkıs Gücü : 3.15 / 4 / 5 / 6.3 / 8 / 10 kVA
• Besleme Girisi : Çift monofaze hat
• Nominal Hat 1 Gerilimi : 230 Vac
• Nominal Hat 2 Gerilimi : 230 Vac
• Çıkıs Koruma : 2 kutuplu sigorta
• Panel Ölçüleri : 500 x 500 x1750 mm
• Havalandırma : Çift Fan ile
• Koruma Sınıfı : IP 31
• Renk : RAL 7035 / RAL 9003

OG Dağıtım Ürünleri

CKD Mühendislik , endüstriyel tesisler, bina uygulamaları ve ulaşım uygulamaları için OG Hücre (orta gerilim hücre) ve Enerji Dağıtım Merkezi ürünleri ile ihtiyaca özel çözümler sunmaktadır. OG hücre ürünleri kapsamında 40,5 kV, 4000 A, 40 kA seviyelerine kadar metal enclosed ve metal clad panolar temin etmektedir. Uluslararası standartlar ve tip testlerine bağlı kalarak, uygulamaya özel OG hücre tasarım çalışması yapılabilmektedir. Tüm OG hücre ürünlerinde tropikal ortam koşulları için, korozyona karşı özel imalat seçeneği sunulmaktadır. Uluslararası akredite laboratuvarlardan alınan tip testleri, IEC 62271-200, TSE EN 62271-200 standartları ve TEDAŞ-MYD/95-007.D şartnamesine uygun olarak yapılan imalat ile tesisin sürekliliği güvenli bir şekilde sağlanır.

CER Gücü Elektrik Dağıtımı

CER Gücü Elektrik Dağıtımı kapsamında orta gerilim seviyesinden araç içi DC yardımcı beslemelere kadar tüm seviye elektrik sistemlerinde ürün ve mühendislik hizmetimiz bulunmaktadır.
Raylı sistemde kullanılan araçların ihtiyaç duyduğu DC gücün, Orta Gerilim seviyesinden Orta Gerilim Hücreleri ile anahtarlanıp Cer Gücü Trafolarına aktarılması ve Trafolar ile gerilim seviyesinin Alçak gerilim seviyelerine düşürülmesi, sonrasında AC gerilimin Redresörler sayesinde DC gerilime dönüştürülmesi ve akabinde de DC Hücreler ile aracın ihtiyaç duyduğu DC Gücün anahtarlanması aşamalarındaki her donanım Aktif Mühendislik bünyesinde projelendirilip, tedarik edilip müşteriye sunulmaktadır.

OG Dağıtım Çözümleri

G Dağıtım Çözümleri kapsamında gerilim seviyesi 1kV'dan 52 kV'a kadar olan enerji dağıtım sistemlerinde anahtarlama elemanları, trafolar, AG dağıtım panoları ve kontrol panolarının bulunduğu dağıtım merkezleri için 3 ayrı tip ürünümüzle her ihtiyaca uygun çözümler üretmekteyiz.
Beton köşkler, SMK ve SPK serisi köşklerimiz ile yalnız OG dağıtım merkezi veya OG-AG trafo dağıtım merkezi taleplerine çözümler üretmekteyiz.
SCK serisi saç köşkleri ile her ortamda kullanılabilecek, yalnız Orta Gerilim veya OG-AG trafo merkezi yada OG-AG ve proses kontrol sistemlerinin bulunduğu dağıtım merkezleri ihtiyaçlarına çözüm sunmaktayız. SCK serisi saç köşklerimiz exproof ortamlarda faliyet gösterecek şekilde tasarlanıp çözüm ürtilmektedir.
SMS serisi mobil istasyon çözümlerimiz 3 tipte üretilmekte(SMS 1, SMS 2, SMS 3) ve dağıtım sistemlerindeki sabit istasyonların bakımlarının yapılmasında, acil enerji dağıtımı gerektiren noktalarda geçici veya daimi çözüm sağlamaktadır. Bununla beraber madencilik, HES, RES'lerin şbekeye irtibatlandırılmasında, askeri operasyonlarda doğacak enerji ihtiyacının karşılanmasında kullanılmaktadır.

AG Güç Kalitesi Çözümleri

ündelik hayatın vazgeçilmezlerinden biri olan elektrik enerjisi, son kullanıcı tarafından bir ürün olarak düşünüldüğünde, kalite ve performans bakımından da tatmin edici olmak zorundadır. Elektrik enerji kalitesidenildiğinde, son kullanıcı tarafından kesintisiz ve problemsiz bir hizmet akla gelirken, teknik açıdan güç kalitesi frekans ve genlik ve olarak sabit, saf sinüsoidal şekildeki bir uygulama gerilimi anlamına gelmektedir.
Güç kalitesi problemleri, finansal açıdan kayıplara yol açtığı gibi, çevreyi de olumsuz etkiler ve elektriksel güvenlik endişeleri oluşturur.
CKD Mühendislik, endüstriyel ve ticari tesislerdeki güç kalitesi problemlerine çözümler oluşturmaktadır. Konusunda uzman mühendisleri ve dünya çapında kabul görmüş tedarikçileri ile CKD, güç kalitesi alanında ürün, sistem ve çözüm üretmeye devam etmektedir.

JEAN MULLER

Fuarlar, gösteri merkezleri, endüstriyel tesisler, Havaalanları, hastaneler, canlı yayın stüdyoları, uygulamanız ne olursa olsun SasilPlus NH Sigortalı Yük Şalterleri ile sisteminiz artık daha güvenli. Kızaklı tip yapısı ve montaj kolaylığı ile pano içinde milimetrik hesaplar yapmadan, çok daha hızlı montaja imkan veren SASILPlus NH Sigortalı Yük Şalteri 1250A akım değerine kadar sisteminize özel çözümler sunmaktadır. DIN EN 60947-3 ve VDE0660 -107 standartlarına uygun, 120kA kısa devre kesme kapasitesi, 00 boydan 3 boy’a varan 60 mm ve 185 mm bara sistemlerine uygun yapısı ve Form 4b’ye uygun tasarımı ile SASILplus ,AG dağıtım sistemleri ve pano dizaynına, gelişmiş teknik ve uygulama çözümleri getirmiştir.

Kullanım avantajları;

• İşletme kolaylığı,
• Buşon ve modern enerji yönetim sistemlerinin yenilikçi birleşimi,
• Modüler yapısı sayesinde hızlı kurulum,
• Çift taraflı enerji kesme mekanizması ile daha güvenli,
• Kızaklı yapısı sayesinde enerji altında bile hızlı ve güvenli şalter değişim imkanı,
• Geniş ürün gamı ve aksesuarlar sayesinde hızlı ve kolay sistem revizesi.
• Form 4b pano uygulamasına uygun kullanım özelliklerine haizdir.

KGK Çözümleri

Kesintisiz Güç Kaynakları (KGK)

Her zaman etkin olması gereken kritik işlemlerinizi sürdürün. Kesintisiz güç kaynakları (KGK) ve güç dağıtım üniteleri (PDU) ile bağımsız veri merkezi çözümlerinden ağ hücrelerini, bilgisayar odalarını ve veri merkezi altyapısını çalışır durumda tutan entegre sistemlerine kadar eksiksiz bir çözüm sağlar.
Masa Üstü ve Küçük Ofis Tipi KGK

Line-interaktif Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK) sistemleri özellikle bilgisayar ve hassas elektronik cihazlarınız için idealdir.

Rack Tipi KGK

Kesintisiz Güç Kaynağı sistemleri, güvenilir ve esnek olma özellikleriyle ağ ve elektronik ortamlardaki rack uygulamaları için tercih edilmektedir.